OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

vyjmenovaná slova

Vyjmenovaná slova

 

Jistě se Vám již stalo, že Vaše dítě přišlo ze školy s tím, že má za úkol naučit se vyjmenovaná slova. Na první pohled nic strašného, ale po nahlédnutí do učebnice jsem například já zjistil, že tam žádná vyjmenovaná slova nejsou. Dokonce ani v sešitě naše dítě nic nemělo a tak nastalo hledání na internetu. Myslel jsem, že se ve škole stále učí stejná vyjmenovaná slova jako za mých školních let. Nejsem žádný začátečník a tak jsem si řekl, dám tomu 15 minut, dceři to vytisknu a ona se to naučí. Jaké ale bylo mé překvapení, když ani po půl hodině jsem neměl vyjmenovaná slova na obrazovce svého počítače? V naprosté většině byly stránky nepřehledné a nikde jsem nenašel stručný výpis oněh vyjmenovaných slov. K tomu se ještě přidaly rozdíly, které vznikly pozdějšími změnami vyjmenovaných slov. Marné bylo mé vzpomínání na vyjmenovaná slova.

A tak, abyste neztráceli nervy hledáním na internetu, sepsal jsem zde vyjmenovaná slova pro všechny co mají tak málo času jako já.

 

 

STÁHNOUT VYJMENOVANÁ SLOVA

 

Vyjmenovaná slova po B:

být, bydlit, obyvatel, byt, příbytek, nábytek, dobytek, obyčej, bystrý, bylina, kobyla, býk, Přibyslav

(bych, bys, by, abych, aby, kdyby, bývalý, starobylý, obývat, živobytí, odbyt, odbýt, pozbýt, úbytek, zbytek, přebytek, zabývat se, dobyvatel, obývat, obydlí, bydlo, bydliště, bytost, bytelný, bystřina, býložravec, babyka, Hrabyně, Bydžov, Zbyněk, Zbyslav)

 

Vyjmenovaná slova po L:

slyšet, mlýn, blýskat se, polykat, plynout, plýtvat, vzlykat, lysý, lýtko, lýko, lyže, pelyněk, plyš, 

( slyšitelný, mlynář, blýskavice, blyštět se, zalykat se, vzlykot, vyplývat, oplývat, plynulý, plyn, rozplynout se, plytký, lysina, vlys, slynout, Volyně, Lysolaje, lysá)

 

Vyjmenovaná slova po M:

my, mýt, myslit, mýlit se, hmyz, myš, hlemýžď, mýtit, zamykat, smýkat, dmýchat, chmýří, nachomýtnout se, Litomyšl

( mycí, myčka, umyvadlo, mýdlo, mydlit, mýval, mysl, vymyslet, myšlenka, úmysl, smysl, průmysl, myslivec, myslivna, omyl, myšák, mýto, mýtina, vymykat se, výmyk, přimykat, smyk, smyčec, smyčka, průsmyk, dmychadlo, sumýš, mys, Přemysl, Kamýk)

 

Vyjmenovaná slova po P:

pýcha, pytel, pysk, netopýr, slepýš, pyl, kopyto, klopýtat, třpytit se, zpytovat, pykat, pýr, pýřit se, čepýřit se

 ( pyšný, pýchavka, přepych, pytlák, ptakopysk, třpytka, nevyzpytatelný, pýří, Spytihněv)

 

Vyjmenovaná slova po S:

syn, sytý, sýr, syrový, sychravý, usychat, sýkora, sýček, sysel, syčet, sypat

 ( synovec, zlosyn, sytost, nasytit, syreček, sýrárna, syrovátka, zasychat, zasychat, sykot, nasypat, sypký, zásyp, násyp, sypek, osypaný, Bosyně, Sychrov, Syslov)

 

Vyjmenovaná slova po V:

vy, vysoký, výt, výskat, zvykat, žvýkat, vydra, výr, vyžle, povyk, výheň

a slova s předponou vy-, vý

( vysočina, vyšší, výška, povýšit, zvýšit, převyšovat, zvyk, zvyklost, návyk, zlozvyk, obvyklý, žvýkačka, přežvýkavec, vykat, cavyky, Vyškov, Výtoň, Vyšehrad, Vysočany)

 

Vyjmenovaná slova po Z:

brzy, jazyk, nazývat, Ruzyně

 ( jazýček, jazykověda, vyzývat, ozývat se)

 

 

Vyjmenovana slova