Karty, se kterými neprohraješKopie návrhu Otoč mobil.gifvyjmenovala-slova.eu-4.png

Vyjmenovaná slova

 

Dozajista znáte situaci, kdy Vaše dítě přijde ze školy a má za úkol naučit se například vyjmenovaná slova. Banalita, pomyslíte si, ale po nahlédnutí do učebnice zjistíte, že Vaši představu souvislého přehledu téhle látky prostě nenajdete a musíte naopak listovat sem, listovat zpět... A hledat vyjmenovaná slova po každém z písmen zvlášť. A tak nastává fáze hledání na internetu. Ale ani tam nejste úspěšní okamžitě – který z přehledů je dostačující, přehledný, lépe čitelný, kompletní… a aktuální? A odpovídá požadavkům tisku? A co když tiskárna vůbec není po ruce? Čas utíká a Vaše nervy jakbysmet… Existuje vůbec možnost, jak dítě v takovém případě rychle a přitom efektivně připravit do školy? Řešení máte na dosah. Autor tohoto webu stál před týmž problémem a rozhodl se s ním pořádně zatočit. Vytvořil přehledný a praktický soubor vyjmenovaných slov vhodný pro každou situaci – domácí přípravu do školy, na cesty, pro samostatné procvičování i opakování s některým z členů rodiny.

 Ostatní karty Český jazyk 

Vyjmenovaná slova po B:

být, bydlit, obyvatel, byt, příbytek, nábytek, dobytek, obyčej, bystrý, bylina, kobyla, býk, Přibyslav

(bych, bys, by, abych, aby, kdyby, bývalý, starobylý, obývat, živobytí, odbyt, odbýt, pozbýt, úbytek, zbytek, přebytek, zabývat se, dobyvatel, obývat, obydlí, bydlo, bydliště, bytost, bytelný, bystřina, býložravec, babyka, Hrabyně, Bydžov, Zbyněk, Zbyslav, Bylany)

 

Vyjmenovaná slova po L:

slyšet, mlýn, blýskat se, polykat, plynout, plýtvat, vzlykat, lysý, lýtko, lýko, lyže, pelyněk, plyš

(slyšitelný, mlynář, blýskavice, blyštět se, zalykat se, vzlykot, vyplývat, oplývat, plynulý, plyn, rozplynout se, plytký, lysina, vlys, slynout, Volyně, Lysolaje, lysý)

 

Vyjmenovaná slova po M:

my, mýt, myslit, mýlit se, hmyz, myš, hlemýžď, mýtit, zamykat, smýkat, dmýchat, chmýří, nachomýtnout se, Litomyšl

(mycí, myčka, umyvadlo, mýdlo, mydlit, mýval, mysl, vymyslet, myšlenka, úmysl, smysl, průmysl, myslivec, myslivna, omyl, myšák, mýto, mýtina, vymykat se, výmyk, přimykat, smyk, smyčec, smyčka, průsmyk, dmychadlo, sumýš, mys, Přemysl, Kamýk)

 

Vyjmenovaná slova po P:

pýcha, pytel, pysk, netopýr, slepýš, pyl, kopyto, klopýtat, třpytit se, zpytovat, pykat, pýr, pýřit se, čepýřit se

 (pyšný, pýchavka, přepych, pytlák, ptakopysk, třpytka, nevyzpytatelný, pýří, Spytihněv, Chropyně)

 

Vyjmenovaná slova po S:

syn, sytý, sýr, syrový, sychravý, usychat, sýkora, sýček, sysel, syčet, sypat

 (synovec, zlosyn, sytost, nasytit, syreček, sýrárna, syrovátka, zasychat, sykot, nasypat, sypký, zásyp, násyp, sypek, osypaný, Bosyně, Sychrov, Syslov, Syneč)

 

Vyjmenovaná slova po V:

vy, vysoký, výt, výskat, zvykat, žvýkat, vydra, výr, vyžle, povyk, výheň

a slova s předponou vy-, vý

( Vysočina, vyšší, výška, povýšit, zvýšit, převyšovat, zvyk, zvyklost, návyk, zlozvyk, obvyklý, žvýkačka, přežvýkavec, vykat, cavyky, Vyškov, Výtoň, Vyšehrad, Vysočany)

 

Vyjmenovaná slova po Z:

brzy, jazyk, nazývat, Ruzyně

 ( jazýček, jazykověda, vyzývat, ozývat se)

 

Více informací zde 

Vyjmenovana slova